Meshkujt që masturbojnë janë dashnorë më të mirë

E largon stresin, ju ndihmon të flini më mirë, jua rritë vetëbesimin, etj. Jo, s’po flasim për përfitimet e peshëngritjes apo efektet anësore të heqjes së dhjamit, por jemi duke folur për masturbimin. Megjithëse, këto nuk janë të vetmet përfitime që i sjell masturbimi, pasi që, sipas një studimi nga…

“Ka shumë burra të martuar në Shqipëri që janë Gay, por kanë frikë”

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Ambasada Pink ka një kërkesë konkrete: shprehjen e identitetit gjinor për personat transgjinorë dhe interseksualë në dokumentet zyrtare, projektligj që është dorëzuar në Kuvendin e Shqiperise. Ajo që kërkohet është që përveç kategorisë femër dhe mashkull të shtohet edhe “të tjera”. Altin Hazizaj thotë: “Ideja…

Shaqiri motivon Dritën

Kampanjës për Dritën kampione tashmë i është shtuar edhe një kampion i vërtetë. Fjala është për sulmuesin kosovar të përfaqësueses zvicerane, Xherdan Shaqirin. Ai sikurse edhe shumë personalitete tjera i ka dhënë zemër ekipit gjilanas për duelin e së dielës ndaj Prishtinës.

Shaqiri në Tottenham?

Sipas sajtit “TeamTalk”, Tottenham është gati që të transferojë anësorin shqiptar të Stoke City, Xherdan Shaqiri, i cili nuk dëshiron të luajë në Championship, transmeton Gazeta Express. Ata raportojnë: “Shaqiri tashmë ka qenë caku i Tottenhamit edhe në janar, por Stoke refuzoi ofertën e Spursave, por kësaj radhe pritet gjithçka…